Apartament Warszawa

zdjęcia: Paweł Gocławski © Intercomfort.

Apartament na Mokotowie w Warszawie, na V. piętrze, w nowoczesnym apartamentowcu.
Właściciel jest kinomanem lubiącym nowoczesny styl i żywe kolory kontrastujące z szarą scenerią Stolicy.
Architekt dostał zadanie, aby urządzić mieszkanie  wzorując się na wystroju wnetrz sal kinowych, a przy tym z zachowaniem wysokiego poziomu, stworzyć apartament elegancki, praktyczny i łatwy w utrzymaniu.
 
Biorąc pod uwagę zamiłowanie właściciela do kolekcjonowania filmów, w jednym z pomieszczeń zaprojektowano filmotekę wyposażając je w regały na wszystkich czterech ścianach.
 
Na podłodze w całym mieszkaniu znalazła się wykładzina dywanowa w płytkach 50x50 cm. typu "Interface", podkreślająca użytkowy charakter wnętrza. Sposób wykończenia podłóg pozwala na usunięcie zniszczonych części wykładziny bez konieczności usuwania całego pasa, jak ma to miejsce przy wykładzinie tradycyjnej. Dzięki swoim właściwościom, jest łatwa w utrzymaniu i pozwala zachować dobrą akustykę pomieszczeń.
 
Na ścianach pojawiły się tynki dekoracyjne w zabarwione żywymi kolorami, przez co łatwiej utrzymać dobre samopoczucie.
 
Jak przystało na kinomana, w salonie umieszczono wysokiej klasy sprzęt audio-video, pozwalający na odbiór obrazu i dzwięku w systemie full HD.
 
Po wejściu do apartamentu, w oczy rzuca się witraż podświetlany naturalnym światłem wpadającym do kuchni za ścianą. Taki efekt był możliwy po przeprojektowaniu ścian działowych. Kuchnia została otwarta na jadalnie i salon, natomiast w miejscu dawnego wejścia pojawiła się ściana z otworem wypełnionym witrażem. 
 
W korytarzu umieszczono punktowe oświetlenie z czujnikami ruchu, dzięki czemu w miarę przemieszczania, włącza się automatycznie. Zainstalowane opóźniacze pozwalają racjonalnie wykorzystać energię.
 
Kuchnia jest praktyczna i nowoczesna. Znalazły się tam wszystkie niezbędne sprzęty agd, ukryte za szklanymi frontami zabudowy. Blat wykonano z kamienia naturalnego odpornego na uszkodzenia mechaniczne.
 
Z jadalni, filmoteki oraz sypialni można wyjść na obszerny zadaszony taras ze szklanymi balustradami i zimozielonymi krzewami posadzonymi w drewnianych donicach.
 
W łazience można zażyć relaksującej kąpieli w wannie akrylowej lub szybkiego prysznica we wbudowanej kabinie prysznicowej zamontowanej w oparciu o okucia do kabin prysznicowych Hafele.

zdjęcia: Paweł Gocławski (c) Intercomfort.
    Jadalnia, krzesła ze skóry naturalnej Jadalnia, szklany stół Meble wypoczynkowe ze skóry
    Salon, tynki strukturalne Przedpokój, wykładzina podłogowa w płytkach Lustro w przedpokoju Kuchnia
    Meble kuchenne Blat kuchenny z granitu Zielona sypialnia, tynk strukturalny