Kamienie naturalne

Kamienie naturalne, od starożytności są wykorzystywane w budownictwie. Stały się budulcem, z których powstawały piramidy, świątynie i domy. Używano ich do wykonywania ozdób, rzeżb i przedmiotów codziennego użytku.
 
Ich bujna kolorystyka i właściwości sprawiają, że są cenione przez architektów na całym świecie.
 
Jako naturalny materiał, są niezwykle trwałe, dzięki czemu można je stosować do produkcji blatów kuchennych, posadzek, schodów, kominków, balustrad, ozdób, a nawet przedmiotów użytkowych, takich jak wazy, popielniczki, podstawki i wielu innych.
 
Zabarwienie od śnieżnobiałego, przez krwistoczerwony do czarnego pozwala na tworzenie wyszukanych dekoracji wewnątrz i na zewnątrz budynków. Niektóre gatunki przepuszczają światło, dzięki czemu zwykłe pomieszczenie, może zaminić się w świat z naszych marzeń. 
 
 

 
Marmur - od starożyutności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, rzadziej dolomitów. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu.
 
     
amarillo triana                   botticino classico         dolosey                   
 
   
emperador dark                 rain forest green          rain forest brown    
 
    
nero marquina                  portoro oro                   verde guatemala  
 
     
rojo alicante                     rosa portogallo             rosso verona          
 
 

 
Onyx - jest odmianą agatu. To minerał o naprzemianległych białych i czarnych lub ciemnych warstewkach (ciemnobrunatnych, ciemnoczerwonych). Jest kamieniem półszlachetnym, który jest często używany do celów dekoracyjnych.
 
   
avion blue                       brązowy                      crema
    
   
zielony                             verde smeraldo           żółty
 
 

 
 
Piaskowiec - średnioziarnista, zwięzła skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów.
 
   
lavarosa                          rainbow                        teak
 
 

 
 
Trawertyn - porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Odmiana martwicy wapiennej. Kolor zwykle biały, często z uwarstwieniami koloru żółtego lub czerwonawego. Jest używany w budownictwie za ozdobny materiał budowlany. Nazywany alabastrem egipskim był używany już w starożytnym Egipcie do wyrobu posągów i waz.
 
   
classico                            giallo persiano             marron persiano
 
 
rosso persiano                 navona
 
 

 
 
Granit - przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarny i inne. Ze względu na łatwość otrzymania dużych bloków, cięcia i polerowania oraz bogatą i piękną kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny. Z granitu wykonuje się m.in.: blaty kamienne, parapety czy też schody.
 
   
azul bahia                         baltic brown                barmoral red
 
   
bianco cristal                    bordeaux                    brunello
 
   
capao bonito                     giollo antico                giollo california
 
   
golden vawe                    jupanana casablanca         matrix
  
   
maron kongo                   nero impola dark          rosa corallo